Location:

Dantenų bakterijos su užrašu "Priežastys"
Dantenų bakterijos su užrašu "Priežastys"

Priežastys

Kaip apnašas sudarančios bakterijos sukelia dantenų ligas

Ar žinojote, kad Jūsų burnoje gali gyventi daugiau kaip 300 bakterijų rūšių? Iš tikrųjų tai yra visiškai normalu, nes tik nedidelė jų dalis gali sukelti dantų ėduonį ar dantenų ligą. 

Bet net ir nedidelis bakterijų kiekis gali būti pakankamas, kad sudirgintų Jūsų dantenas, jeigu joms netrukdoma kauptis ir formuoti apnašas. Dar daugiau, jeigu ši problema nesprendžiama, tai gali sukelti įvairių problemų: nuo kraujuojančių ar patinusių dantenų dėl gingvinito iki rimtesnių problemų, tokių kaip periodontitas ar netgi dantų praradimas.

Dantenų ligų sukėlėjas - bakterijos, išryškintos didinamuoju stiklu

Apnašas sudarančios bakterijos ir dantenų ligos

Apnašas sudarančios bakterijos yra viena iš dažniausių dantenų ligos sukėlėjų. Bakterijos naudoja maiste esantį cukrų gaminti rūgštims, kurios gali sudirginti Jūsų dantenas ir tirpdyti dantų emalį, dėl ko galiausiai dantyse susidaro ertmės. Toksinai, kuriuos išskiria bakterijos, gali taip pat sukelti uždegimą ir pažeisti aplinkinius dantenų audinius, skatindamos Jūsų organizmą tiekti daugiau kraujo į pažeistą vietą. Tai gali sukelti Jūsų dantenų kraujavimą dantų valymo metu.    

Jeigu apnašos nėra pašalinamos kasdieninio dantų valymo dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu metu, jos gali sukietėti ir tapti dantų akmenimis. Tai yra kieta medžiaga, kuri kaupiasi palei dantenų liniją ir tvirtai prisitvirtina prie Jūsų dantų, dar labiau apsunkindama jų švaros palaikymą.  

Tuo tarpu, bakterijos gali sukelti dantenų atsitraukimą nuo Jūsų dantų, suformuojant mažas erdves arba "kišenes", kuriose gali kauptis dar daugiau apnašų. Laikui bėgant, šios "kišenės" gilėja, galiausiai susilpnindamos kaulus ir audinius, kurie palaiko ir apsaugo Jūsų dantis.

Kaip parodontax gali padėti

Naudojant du kartus per dieną, kasdieninio naudojimo parodontax Fluoride dantų pasta 4 kartus efektyviau* negu įprasta dantų pasta pašalina apnašas sudarančių bakterijų sankaupas, taip padėdama išlaikyti sveikesnes dantenas ir stipresnius dantis. Jos sudėtyje yra apdorotų natrio bikarbonato dalelių, kurios įsiskverbia į apnašų sluoksnį, kad padėtų atlaisvinti jų sukibimą su Jūsų dantimis ir nuplautų bakterijas.

Kiti būdai, kaip išvengti apnašas sudarančių bakterijų kaupimosi

Yra svarbu reguliariai atlikti dantų apžiūrą, siekiant patikrinti apnašas sudarančių bakterijų kiekį Jūsų burnoje ir pradėti gydyti bet kokias probemas, prieš joms pablogėjant. Jūs taip pat turėtumėte kuo greičiau pasikalbėti su odontologu, jeigu patiriate bet kokius dantenų ligos simptomus, tokius, kaip kraujas dantų valymo dantų šepetėliu ar tarpdančių siūlu metu.

Kartu su įprastu dantų valymu, yra kitų paprastų žingsnių, kuriuos galite įtraukti į savo kasdieninę dantų priežiūrą, kad sumažintumėte apnašas sudarančių bakterijų, kurios kaupiasi aplink Jūsų dantenas ir dantis, kiekį ir padėtumėte sustabdyti kelionę link dantenų ligos.

  1. Valykite tarpdančius siūlu arba naudokite tarpdančių šepetėlius, kad pašalintumėte apnašas iš sunkiai pasiekiamų vietų, tokių, kaip tarpai tarp Jūsų dantų.
  2. Naudokite elektrinį arba rankinį dantu šepetėlį maža galvute ir švelniais, apvaliais šereliais, ir nepamirškite išvalyti aplinkui dantenų linijos.
  3. Naudokite burnos skalavimo skystį, tokį, kaip parodontax kasdieninio naudojimo burnos skalavimo skystis, kuris yra sukurtas taip, kad suteiktų kasdieninę dantenų apsaugą.

*Pašalina daugiau apnašų lyginant su įprasta dantų pasta, po profesionalaus valymo ir valant du kartus per dieną.
**Netaikoma dantų pastai be fluorido