Location:

Dantenų bakterijos su užrašu "Priežastys"
Dantenų bakterijos su užrašu "Priežastys"

Priežastys

Kaip rūkymas PADIDINA dantenų ligų pavojų

Rūkymas kenkia Jūsų sveikatai, įskaitant ir Jūsų dantenas. Jeigu rūkote, Jums yra padidėjusi dantenų ligos išsivystymo rizika, o jeigu ja jau sergate, yra tikėtina, kad ji bus sunkesnė ir sunkiau gydoma nei nerūkantiems žmonėms. Kuo daugiau ir ilgiau rūkote, tuo ši rizika didesnė.

Uždegta cigaretė peleninėje

Kodėl rūkantiems žmonėms yra padidėjusi dantenų ligų rizika?

Dantenų liga arba gingivitas atsiranda dėl apnašas sudarančių bakterijų kaupimosi ant, aplink ir tarp Jūsų dantų. Tai gali sudirginti dantenas ir jos pasidaro paraudusios, patinusios ir gali kraujuoti dantų valymosi dantų šepetėliu arba tarpdančių siūlu metu.

Dėl to, jog rūkymas susilpnina Jūsų kūno gebėjimą kovoti su infekcijomis, tampa sunkiau kovoti ir su dantenų infekcija, o jeigu Jūsų dantenos jau pažeistos, yra sunkiau kovoti prieš dantenų infekciją. 

Kita priežastis, kodėl rūkantys žmonės susiduria su padidėjusia rizika - rūkymas gali paslėpti dantenų ligos simptomus. 

Kraujuojančios dantenos dantų valymo dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu metu yra dažnas gingivito simptomas, bet kadangi nikotinas riboja kraujo patekimą į dantenas, rūkantys žmonės gali nesusidurti su šiuo ankstyvu dantenų ligos ženklu.

Sveikos dantenos yra rožinės spalvos ir, jeigu parausta, tai gali būti ženklas, kad prasideda dantenų liga. Tai yra kitas ženklas, kurio galite nepastebėti, jeigu rūkote, nes daug rūkančių žmonių dantenos gali tapti pilkšvos ir prarasti spalvą.

Kodėl dantenų liga gali būti sunkesnė rūkantiems žmonėms

Jeigu šie ankstyvi simptomai yra nepastebimi, dantenų liga gali likti nepastebėta iki kol taps dar rimtesne. Tai yra problema, nes kai rūkantiems žmonėms išsivysto gingivitas jį yra sunkiau išgydyti. Kodėl? Nes rūkymas sumažina Jūsų kūno gebėjimą kovoti ir gydyti dantenų infekciją ir gydymas gali būti ne toks veiksmingas, kaip nerūkantiems žmonėms. Tai reiškia, kad rūkantiems žmonėms yra būdinga sunkesnė dantenų ligos forma ir yra labiau tikėtina prarasti dantis. 

Kaip apsisaugoti nuo dantenų ligos

Pirmasis žingsnis yra mesti rūkyti. Netgi žmonėms jau sergantiems sunkia dantenų liga, rūkymo metimas turi didelę įtaką. Taigi, jeigu Jums reikia kitos geros priežasties atsisakyti rūkymo: rūkymo metimas padės palaikyti sveikas dantenas ir stiprius dantis. 

Apnašas sudarančių bakterijų pašalinimas dėka gerų burnos priežiūros įpročių taip pat padės pagerinti dantenų būklę. Dantų valymas du kartus per dieną su parodontax dantų pasta fiziškai pašalina bakterijų sankaupas palei dantenų liniją, taip padėdamas išsaugoti sveikas dantenas ir stiprius dantis. 

Rūkantiems žmonėms yra ypač svarbu reguliariai lankytis pas odontologą, nes profesionalios apžiūros metu galima aptikti dantenų ligos požymius, net jeigu jie yra užmaskuoti rūkymo. Jūsų odontologas taip pat gali patarti, ką galite padaryti, kad išvengtumėte gingivito pablogėjimo.