Location:

Seilės su krauju kriauklėje
Seilės su krauju kriauklėje

Simptomai

Viskas, ką reikia žinoti apie dantenų recesiją

Terminas dantenų recesija reiškia dantenų atsitraukimą nuo Jūsų dantų, atidengiant žemiau esančias šaknis. Pirmuoju ženklu dažniausiai būna padidėjęs dantų jautrumas, bet Jūs taip pat galite pastebėti, kad dantys atrodo ilgesni nei įprastai arba jaučiasi vagelė vietoje, kur dantenos liečiasi su dantimis (vieta, vadinama linija).

Nors tai yra dažna dantų problema, dantenų recesija neturėtų būti ignoruojama, nes tai gali būti dantenų ligos ženklas.

Dantenų recesija: atsitraukusios dantenos

Kas sukelia dantenų recesiją?

Dantenų recesiją gali sukelti daugybė veiksnių, tarp jų ir senėjimas, per stiprus dantų valymas arba netgi prasta burnos būklė. Prasta burnos būklė gali sukelti gingivitą, būklę, kai dėl apnašas sudarančių bakterijų sankaupų prasideda dantenų uždegimas, kurio negydant galiausiai dantenos pradeda trauktis.  

Jeigu dantenų recesijos priežastis nėra nustatoma ir yra leidžiama šiam procesui tęstis, dantenų atsitraukimas gali sukelti dar rimtesnę dantenų būklę. Dantenos gali pradėti trauktis nuo dantų, sukurdamos "kišenes" aplink juos, kur gali susikaupti dar daugiau apnašų. Laikui bėgant šios "kišenės" gilėja, dantenos ir toliau traukiasi, o dantys gali pradėti klibėti.

Kaip sustabdyti dantenų recesiją

Tai yra neginčijamas faktas: dantenoms pradėjus trauktis, jos nebeatauga. Tai reiškia, kad problemos pastebėjimas ir gydymas ankstyvoje stadijoje, prieš pablogėjimą, yra itin svarbus. 

Todėl, pirmas dalykas, kurį turite padaryti, jeigu įtariate, kad Jums prasidėjo dantenų recesija, yra kreiptis į odontologą, kuris galės nustatyti besitraukiančių dantenų priežastį ir patarti Jums dėl geriausio dantenų recesijos gydymo būdo. 

Peržvelgdami savo kasdieninius burnos priežiūros įpročius kartu su odontologu, Jūs visų pirma galite padėti sustabdyti dantenų atsitraukimą arba, jeigu jau kenčiate nuo šios problemos, apsisaugoti nuo jos pablogėjimo.  

Dantų pastos pakeitimas į kasdieninio naudojimo parodontax Fluoride dantų pastą gali padėti sustabdyti ir apsaugoti nuo dantenų kraujavimo. Valant dantis du kartus per dieną, ji 4 kartus efektyviau* pašalina apnašas sudarančių bakterijų sankaupas palei dantenų liniją (vietą, kur dantenos liečiasi su dantimis) ir padeda išlaikyti sveikesnes dantenas ir stipresnius dantis.

*Pašalina daugiau apnašų lyginant su įprasta dantų pasta, po profesionalaus valymo ir valant du kartus per dieną.