Location:

Seilės su krauju kriauklėje
Seilės su krauju kriauklėje

Simptomai

Kas sukelia dantenų patinimą?

Sveikos dantenos yra rožinės spalvos ir tvirtos, o patinusios dantenos yra paraudusios ir paburkusios. Tai yra vienas iš ankstyvų dantenų ligos simptomų, todėl yra svarbu kuo greičiau pasikalbėti su savo stomatologu, nes būklė gali pablogėti.

Dažniausia patinusių dantenų (taip pat vadinama uždegimo apimtomis dantenomis) priežastis yra apnašas sudarančios bakterijos, kurios pastoviai kaupiasi ant, aplink ir tarp Jūsų dantų. Jos yra linkusios susidaryti, kai maisto dalelės, kurių sudėtyje yra angliavandenių (cukraus ir krakmolo), lieka burnoje. 

Apnašas formuojančios bakterijos gali sukelti dantenų patinimą aplink dantis, nebent jos yra pašalinamos (dažniausiai valant dantų šepetėliu), jos gali sukelti dantenų patinimą aplink dantis. Uždegimas gali išplisti į dantenų vagelę, kuri laiko dantį, arba sukelti dar rimtesnę dantenų ligą, pavyzdžiui, periodontitą.

Taip pat yra ir kitų dantenų patinimo priežasčių, todėl, jeigu kyla abejonių, svarbu pasitarti su odontologu, kuris, kaip ekspertas, gali geriausiai patarti, kaip teisingai gydyti patinusias dantenas.

Dantenų ligos tik retais atvejais yra skausmingos, taigi, jeigu Jums skauda dantenas, yra labiau tikėtina, kad skausmą sukėlė kažkas kitas, pavyzdžiui. Per stiprus dantų valymas arba dantų pūlinys. Jeigu esate susirūpinę dėl skausmingų dantenų, turėtumėte kreiptis į odontologą profesionalaus patarimo, kaip gydyti skaudančias dantenas. Tačiau, jeigu Jūsų dantenos yra patinusios, tai gali būti gingivito ženklas.

Ištinusios dantenos

Kaip gydyti patinusias dantenas

Be odontologo patarimų ir reguliarių dantų patikrų, yra dar keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti, kad pašalintumėte apnašas sudarančias bakterijas ir taip padėtumėte gydyti patinusias dantenas.

  1. Valykite dantis parodontax Fluoride dantų pasta, kuri 4 kartus efektyviau* už įprastą dantų pastą pašalina apnašas sudarančių bakterijų sankaupas palei dantenų liniją (vieta, kur dantenos liečiasi su dantimi), ir padeda išlaikyti sveikesnes dantenas ir stipresnius dantis.
  2. Naudokite elektrinį arba rankinį dantų šepetėlį maža galvute ir švelniais, apvaliais šereliais, atkreipdami ypatingą dėmesį į vietą, kur dantenos liečiasi su dantimis.
  3. Valykite tarpdančius siūlu arba naudokite tarpdančių šepetėlius, kad pašalintumėte apnašas sudarančias bakterijas iš sunkiai prieinamų vietų, tokių, kaip tarpai tarp Jūsų dantų.
  4. Naudokite burnos skalavimo skystį, tokį, kaip parodontax Daily burnos skalavimo skystis, kuris yra sukurtas taip, kad suteiktų kasdieninę dantenų apsaugą.

Gerų burnos priežiūros įpročių įgijimas yra geriausias patinusių dantenų gydymo namuose būdas.

*Pašalina daugiau apnašų lyginant su įprasta dantų pasta, po profesionalaus valymo ir valant du kartus per dieną.