Location:

Seilės su krauju kriauklėje
Seilės su krauju kriauklėje

Simptomai

Kas gali sukelti dantų netekimą?

Vaikui danties netekimas atrodo kaip svarbus įvykis kelionėje link suaugusiojo gyvenimo. Bet suaugusiam žmogui tai yra kelianti nerimą ir negrįžtama patirtis su ilgalaikėmis pasekmėmis burnos išvaizdai ir savijautai, ir netgi pasitikėjimui savimi.

Yra daugybė priežasčių, kodėl Jūs, kaip suaugęs žmogus, galite kentėti dėl dantų netekimo. Jūs galite netekti dantų nelaimingo atsitikimo metu arba dėl medicininės būklės, bet viena iš pagrindinių dantų netekimo priežasčių yra rimta, negrįžtama dantenų liga periodontitas.

Klibantis dantis po negydyto dantenų uždegimo

Kodėl dantenų liga gali lemti dantų netekimą

Sveikos dantenos yra gyvybiškai svarbios Jūsų dantų sveikatai.
Jūsų žandikaulis laiko kiekvieną dantį pritvirtintą savo vietoje. Štai kodėl yra svarbu, kad šis kaulas nebūtų atidengtas bakterijoms, nes infekcija gali sukelti žalą ir, galimai, dantų netekimą. Jūsų dantenos suteikia apsauginį barjerą tarp kaulo ir apnašas sudarančių bakterijų Jūsų burnoje. 

Kelionė dantenų ligų link prasideda su apnašas sudarančių bakterijų, kurios gali dirginti dantenas, kaupimusi. Tai gali sukelti dantenų paraudimą ir patinimą, jos taip pat gali kraujuoti valant dantis šepetėliu ar tarpdančių siūlu. Tai yra pirmosios stadijos dantenų ligos gingivito ženklai. Negydant, gali išsivystyti negrįžtama antroji stadija - periodontitas - ir galiausiai dantų netekimas. 

Apnašas sudarančių bakterijų, kurios gali sudirginti dantenas, sankaupos gali būti dantenų ligos pradžia. Negydomos šios infekcijos gali paveikti Jūsų kaulų ir dantenų audinius, kurie laiko dantis. Jeigu kaulų ir dantenų audiniai pažeisti, Jūsų dantys gali pradėti klibėti.  

Siekiant išvengti dantų netekimo dėl periodontito, svarbiausia yra neleisti, kad dantenų būklė pasiektų šią stadiją.

Reguliarūs apsilankymai pas odontologą yra itin svarbūs, nes kitaip nei dantų skausmas ar jautrumas, dantenų ligos ne visada yra skausmingos. Iš tikrųjų, pirmiausia Jūs galite net nepastebėti, jog sergate dantenų liga, bet profesionalios apžiūros metu gali būti nustatyti ankstyvi ženklai, ir dantenų liga pradėta gydyti prieš pablogėjant būklei.

Tai yra itin svarbu, jeigu Jūs rūkote, nes rūkymas gali paslėpti dantenų ligos simptomus.