Location:

Seilės su krauju kriauklėje
Seilės su krauju kriauklėje

Simptomai

Ką reiškia, Jūsų dantenos kraujuoja dantenas?

Jeigu valantis dantis šepetėliu Jūsų dantenos kraujuoja, Jums gali būti dantenų liga, ji gali sukelti nemalonų burnos kvapą, vėliau - dantenų uždegimą, atsitraukimą ir galiausiai - net dantų netekimą.

Nesvarbu, ar valantis dantis Jūs matote kraują kriauklėje retkarčiais, ar kasdien, niekada neturėtumėte ignoruoti kraujuojančių dantenų.

Kraujuojančios dantenos: iliustracija

Dantenų kraujavimo priežastys

Dantenų kraujavimą sukelia apnašos, lipnus bakterijų sluoksnis, kuris nuolat susidaro aplink, ant ir tarp Jūsų dantų. Jeigu dantų apnašas sudarančios bakterijos nėra pašalinamos, jos gali sudirginti dantenas ir sukelti paraudimą, kraujavimą ir uždegimą.

Tačiau yra daugybė kitų galimų dantenų kraujavimo priežasčių. Tame tarpe ir per dažnas arba per stiprus dantų valymas, naujas dantų šepetėlis arba nauji dantų valymo tarpdančių siūlu įpročiai ir kai kurie vaistai.

Kaip sustabdyti dantenų kraujavimą

Nepriklausomai, kas Jūsų nuomone galėtų būti kraujuojančių dantenų priežastimi, geriausias būdas yra kaip įmanoma greičiau pasikalbėti su odontologu. Jis gali ištirti Jūsų simptomus ir tada patarti, koks būtų geriausias kraujuojančių dantenų gydymo būdas.

Taip pat yra daugybė paprastų žingsnių, kuriuos turėtumėte apsvarstyti gydydami kraujuojančias dantenas - pokyčiai Jūsų burnos priežiūros rutinoje, kurie galėtų padėti sustabdyti būklės pablogėjimą. Kad būtų veiksmingi, šie žingniai turėtų būti kartojami kiekvieną dieną, ne tik retkarčiais, kai pastebite kraują:

  1. Valykite dantis du kartus per dieną ne trumpiau nei dvi minutes su tokia dantų pasta kaip kasdieninio valymo parodontax dantų pasta. Naudojant du kartus per dieną, ši dantų pasta yra 4 kartus efektyvesnė* negu įprasta dantų pasta, pašalinant pagrindinę dantenų kraujavimo priežastį.
  2. Naudokite rankinį arba elektrinį dantų šepetėlį maža galvute ir švelniais, apvaliais šereliais, atkreipdami ypatingą dėmesį į dantenų liniją.
  3. Valykite tarpdančius siūlu arba naudokite tarpdančių šepetėlius, kad pašalintumėte apnašas iš sunkiai prieinamų vietų, tokių kaip tarpai tarp Jūsų dantų.
  4. Naudokite burnos skalavimo skystį, tokį kaip parodontax kasdieninio naudojimo burnos skalavimo skystis, kuris suteikia kasdieninę dantenų apsaugą.
  5. Reguliariai lankykitės pas odontologą, nes jis gali pastebėti problemas prieš Jums pajuntant bet kokius simptomus. Jeigu Jūsų dantenos kraujuoja, nedelsiant praneškite savo odontologui, kad jis galėtų Jums padėti prieš būklei pablogėjant.

*Pašalina daugiau apnašų lyginant su įprasta dantų pasta, po profesionalaus valymo ir valant du kartus per dieną.