Location:

Dantenų uždegimas: stadijos
Dantenų uždegimas: stadijos

Stadijos

Kas yra gingivitas?

Gingivitas yra medicininis terminas, apibūdinantis gingivos (dantenų) uždegimą. Tai yra lengva dantenų ligos forma, kuri sukelia paraudimą, patinimą ir dantenų audinio kraujavimą, ypač kai valotės dantis dantų šepetėliu arba tarpdančių siūlu arba bandote atkąsti ką nors kieto, pavyzdžiui, obuolį.

Gingivitas yra išgydomas, taigi yra svarbu pasitarti su odontologu ir atpažinti savo simptomus prieš jam išsivystant į kitas problemas.

Dantenų uždegimas ir odontologo įrankis

Kas sukelia gingivitą?

Pagrindinė gingivito priežastis yra apnašos - sluoksnis bakterijų, kurios nuolat kaupiasi aplink, ant ir tarp Jūsų dantų, daugiausia sunkiai pasiekiamose vietose. Šios bakterijos dirgina dantenas ir gali sukelti jų uždegimą. 

Taip pat susiformuoja mažos ertmės arba "kišenės" tarp Jūsų dantenų ir dantų. Negydant šios "kišenės" gali pradėti gilėti ir išsivystyti į dar rimtesnes problemas, tokias, kaip dantų jautrumas arba periodontitas.

Rūkančių žmonių dantenos yra labiau linkusios į infekcijas, nes rūkymas ir tabako vartojimas sumažina kraujo ir maistinių medžiagų patekimą į dantenų audinius. 

Gingivito gydymas

Jeigu kreipsitės laiku, Jūsų odontologas gali lengvai išgydyti gingivitą. Štai kodėl yra svarbu reguliariai lankytis pas odontologą arba higienistą, nes jie gali pastebėti Jūsų dantenų problemas, prieš pasireiškiant bet kokiems gingivito simptomams. 

Tačiau Jūs taip pat galite imtis veiksmų kiekvieną dieną, kad sumažintumėte gingivito  riziką, palaikydami gerą burnos buklę. Tai dantų valymas dvi minutes du kartus per dieną su parodontax Fluoride dantų pasta. Ji padeda sustabdyti ir išvengti kraujuojančių dantenų ir 4 kartus efektyviau* nei įprasta dantų pasta pašalina apnašas sudarančių bakterijų sankaupas palei dantenų liniją (vieta, kur dantenos liečiasi su dantimis) taip padėdama palaikyti sveikesnes dantenas ir stipresnius dantis.

*Pašalina daugiau apnašų lyginant su įprasta dantų pasta, po profesionalaus valymo ir valant du kartus per dieną.