Location:

Dantenų uždegimas: stadijos
Dantenų uždegimas: stadijos

Stadijos

Kas yra periodontitas ir kaip jis sukelia dantų netekimą?

Periodontitas (arba periodontinė liga) yra bakterinė specializuoto audinio, raiščių ir kaulų, supančių ir palaikančių dantis, dar vadinamų periodontu, infekcija.

Tai yra antra ir rimčiausia dantenų ligos stadija. Jeigu susirgote periodontitu, jis yra negrįžtamas procesas ir gali sukelti dantų netekimą. Jam būtinas medicininis ar odontologinis gydymas.

Dantenų uždegimas ir odontologo įrankis

Kas sukelia periodontitą?

Periodontitas gali pasireikšti, jeigu gingivitas yra negydomas. Jį sukelia apnašas sudarančių bakterijų sankaupos virš ir žemiau dantenų linijos (vieta, kurioje dantenos liečiasi su dantimis). Tai gali sukelti negrįžtamus kaulų ir audinių, palaikančių Jūsų dantis, pažeidimus. 

Toks audinio pažeidimas gali sukelti dantenų atsiskyrimą nuo Jūsų dantų, susidarant mažoms erdvėms arba "kišenėms", kuriose gali kauptis dar daugiau apnašų ir atsirasti infekcija. Būklei blogėjant, kaulas pradeda irti. Negydant, tai galiausiai gali sukelti dantų klibėjimą ir jie arba iškris, arba juos turės pašalinti odontologas. 

Neignoruokite įspėjamųjų ženklų

Periodontitas yra pažengusi dantenų ligos stadija. Kitaip nei gingivitas, jis yra negrįžtamas procesas ir dažnai turi rimtas, ilgalaikes pasekmes Jūsų dantų ir dantenų išvaizdai ir būklei. Dėl to yra labai svarbu, kad Jūs neleistumėte tokio būklės pablogėjimo. 

Kraujas dantų valymo dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu metu, blogas burnos kvapas ir raudonos patinusios dantenos yra ankstyvi dantenų ligos ženklai, taigi neignoruokite jų. Jeigu patiriate bet kurį iš šių simptomų, nedelsiant pasitarkite su odontologu arba burnos higienos specialistu. Jie gali rekomenduoti geriausią gydymo būdą prieš būklei pablogėjant. 

Jūs galite sumažinti dantenų ligos išsivystymo riziką, palaikydami gerą burnos priežiūros režimą. Tai yra: dantų valymas du kartus per dieną su tokia dantų pasta kaip kasdieninio naudojimo parodontax Fluoride dantų pasta; dantų valymas tarpdančių siūlu arba tarpdančių šepetėliu kiekvieną dieną ir reguliarūs apsilankymai pas odontologą.