Location:

Dantenų uždegimas: stadijos
Dantenų uždegimas: stadijos

Stadijos

Kokios dantenos yra sveikos?

Sveikos dantenos yra gyvybiškai svarbios stipriems dantims. Jos yra sudarytos iš minkšto audinio, panašaus į odą ir uždengia kaulus, palaikančius Jūsų dantis. Jos suformuoja glaudžią vagelę aplink Jūsų dantis, kuri riboja vietas, kur gali daugintis apnašas sudarančios bakterijos. 

Sveikos dantenos yra šviesios arba koralų atspalvio rožinės spalvos, taip pat gali turėti ir kito pigmento, priklausomai nuo Jūsų etninės kilmės. 

Jūsų dantenų pokyčiai, pavyzdžiui, jeigu jos paraudę arba patinę, jeigu jos kraujuoja dantų valymo dantų šepetėliu arba tarpdančių siūlu metu, arba pradeda trauktis, gali būti dantenų ligos ženklai. 

Pagrindinė dantenų ligos priežastis yra apnašas sudarančių bakterijų sankaupos palei dantenų liniją (kur dantenos liečiasi su dantimis). Jeigu jos nėra pašalinamos įprasto dantų valymo dantų šepetėliu arba siūlu metu, tai gali sukelti sudirginimą arba gingivitą, ankstyvą ir grįžtamą dantenų ligos formą. 

Negydant gingivito, vagelės tarp dantenų ir dantų sandarumas gali sumažėti, dėl to gali susidaryti mažos ertmės arba "kišenės". Jeigu negydomos, laikui bėgant šios "kišenės" tarp dantenų ir dantų gali gilėti ir tapti viena rimčiausių dantenų ligos formų - periodontitu - kuris yra negrįžtamas ir gali sukelti dantų netekimą.

Sveikų dantenų iliustracija