DANTŲ GYDYTOJO REKOMENDACIJOS GYDANT DANTENŲ LIGAS NAMUOSE

Nors Jums gali pasireikšti kai kurie dantenų ligos požymiai, pavyzdžiui, patinimas, paraudimas arba kraujavimas iš dantenų, Jūs negalite būti įsitikinę, kad tai dantenų liga tol, kol neapsilankėte pas odontologą. Sergant gingivitu, pirmoji dantenų ligos stadija gali būti neskausminga, dažnai ji lieka nepastebėta. Be to, jos gali nepastebėti rūkantys žmonės, nes rūkymas gali slopinti ankstyvuosius simptomus.

Štai kodėl taip svarbu lankytis pas odontologą ir reguliariai tikrintis, nes profesionaliai ištyrus, galima pastebėti dantenų ligos simptomus, net jei jie nėra akivaizdūs, todėl galima imtis priemonių ir sutrikimą gydyti, prieš jam pasunkėjant.

Gingivitą dažnai sukelia apnašas sudarančių bakterijų sankaupos ant dantų, aplink dantis ir tarpdančiuose. Jeigu apnašos reguliariai nepašalinamos valant šepetėliu, tai gali sukelti dantenų dirginimą, paraudimą, patinimą bei kraujavimą ir dantenų laipsnišką atsitraukimą (recesiją). Galiausiai, dantenos gali būti pažeistos taip, kad pažeidžiama danties duobutė. Tai yra pažengusi dantenų ligos stadija, vadinama periodontitu, ji yra negrįžtama ir gali sukelti dantų netekimą

KAIP JŪS GALITE PADĖTI SUSTABDYTI GINGIVITĄ

Dantų gydytojui diagnozavus gingivitą, Jums bus rekomenduotas gydymas namuose, kuris stabdo ligos sunkėjimą. Be to, Jums taip pat gali būti pasiūlytas profesionalus chirurginis gydymas.

Sėkmingo gydymo raktas - pašalinti ir kontroliuoti apnašas sudarančių bakterijų kaupimąsi gerai prižiūrint burnos ertmę.

Pirmasis veiksmas yra dantų valymas šepetėliu du kartus per dieną tinkamu būdu, siekiant užtikrinti, kad Jūsų dantys ir dantenos tikrai būtų švarūs. Jei Jums kyla sunkių dantenų sutrikimų atsiradimo pavojus, Jūsų dantų gydytojas gali patarti naudoti vieną šepetėlį visai burnai, taip pat specialius šepetėlius ir valymo priemones sunkiai pasiekiamoms vietoms, pavyzdžiui, tarpdančių šepetėlius arba šepetėlius su pavieniais šereliais, arba tarpdančių siūlus, kad pašalintumėte apnašas iš sunkiai pasiekiamų vietų, pavyzdžiui, tarpdančių.

Antras veiksmas yra parodontax dantų pastos naudojimas. Kliniškai įrodyta, kad ši pasta padeda sumažinti apnašų kaupimąsi.

VISADA KLAUSIKTE SPECIALISTO

Dantenų ir dantų priežiūra namuose - tai geriausias būdas išvengti dantenų ligos ir ją gydyti, tačiau tai jokiu atveju neturėtų pakeisti reguliaraus lankymosi pas odontologą ir burnos higienistą. Tik specialistas gali diagnozuoti gingivitą arba nustatyti, kad jis progresuoja į periodontitą, kurį turi gydyti specialistas, kad padėtų sumažinti dantenų ir dantų pažeidimą.