KAIP JŪSŲ DANTŲ GYDYTOJAS GALI GYDYTI DANTENŲ LIGĄ

Dantų gydytojai yra dantenų ir dantų priežiūros ekspertai. Patikros metu gydytojas patikrina burnos ertmę, dantis ir dantenas, ar nėra kokių nors problemų, ir dažnai tai gali būti pirmoji apsauga nuo dantenų ligos.

Skirtingai nuo dantų skausmo ar jautrumo, dantenų liga dažnai nesukelia skausmo ar diskomforto, todėl net jei pastebite kai kuriuos požymius, pavyzdžiui, paraudimą, patinimą, kraujavimą arba dantenų atsitraukimą, Jūs galite nesikreipti pagalbos taip greitai, kaip reikėtų. Tačiau, jei dantenų liga negydoma pirmojoje gingivito stadijoje, jai progresuojant, gali pasireikšti periodontitas, kuris yra daug sunkesnis ir dėl jo galimas dantų praradimas.

KAIP DANTŲ PATIKRA GALI SUSTABDYTI GINGIVITĄ

Pirmoje dantų apžiūros dalyje Jūsų dantų gydytojas gali surinkti vadinamąją ligos istoriją, kuri padeda dantų gydytojui išsiaiškinti Jūsų sveikatos ir rizikos veiksnius. Jums gali užduoti tokius klausimus:

  • Ar patiriate kokius nors dantenų ligos požymius, pavyzdžiui, kraujavimą iš dantenų ar dantenų patinimą?
  • Ar kada nors anksčiau gydėtės dėl dantenų ligos?
  • Ar rūkote arba ar kuris nors Jūsų šeimos narys sirgo dantenų liga?
  • Klausimus apie įprastą Jūsų burnos higieną, pavyzdžiui, kaip dažnai valote dantis šepetėliu?

Užduodamas šiuos klausimus, Jūsų dantų gydytojas gali nustatyti, ar turite polinkį sirgti dantenų liga. Jeigu anksčiau gydėtės arba buvo pasireiškę ankstyvųjų dantenų ligos simptomų, tai įspėja Jūsų dantų gydytoją apie galimas problemas. Jei rūkote arba Jūsų giminaičiai sirgo dantenų liga, rizika, kad galite susirgti dantenų liga, yra didesnė. Jeigu Jūsų burnos higienos įpročiai yra prasti, yra didesnė tikimybė, kad pasireikš dantenų ligos.

Antrame etape atliekama klinikinė apžiūra, kurios metu Jūsų dantų gydytojas patikrins, ar nėra dantenų ligos simptomų, pavyzdžiui:

  • Dantenų patinimas ar paraudimas.
  • Kraujavimas iš dantenų.
  • Dantenų tekstūros pokyčiai - sveikoms dantenoms būdingi mažyčiai rėželiai, o sergant dantenų liga, dantenos paburksta, išsilygina ir pradeda blizgėti.
  • Dantenų atsitraukimas (recesija), kai dantenų kraštas atitolsta nuo danties.
  • Kišenėlės ar gilesni tarpai tarp dantenų ir dantų.
  • Laisvas ar klibantis dantis.

KUO GALI PADĖTI JŪSŲ DANTŲ GYDYTOJAS?

Jeigu gydytojas diagnozavo Jums gingivitą, jis ar ji patars Jums atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, kuri vadinama dantų valymu ultragarsu ir poliravimu. Tai gali atlikti dantų gydytojas arba higienistas. Ši procedūra yra skirta sunkiai nuvalomoms apnašas sudarančių bakterijų sankaupoms šalinti, kad Jūsų dantys būtų tikrai švarūs.

Jūsų dantų gydytojas arba higienistas taip pat gali patarti, kaip gydytis ir saugotis nuo dantenų ligų namuose.

KAIP DAŽNAI REIKIA LANKYTIS PAS DANTŲ GYDYTOJĄ?

Jūsų dantų gydytojas Jums nurodys, kada turite atvykti patikrai. Jeigu kyla kokių nors problemų arba atsiranda simptomų tarp apsilankymų, turite kreiptis nedelsdami.