KAIP GALITE IŠVENGTI DANTENŲ KRAUJAVIMO VALANTIS DANTIS

Sveikos dantenos nekraujuoja, todėl kraujas seilėse, valantis dantis dantų šepetėliu ar tarpdančių siūlu, nėra normalu. Tai gali būti ankstyvas dantenų ligos požymis. Todėl, jeigu valantis dantis Jums kraujuoja dantenos, būtinai pasikalbėkite su savo dantų priežiūros specialistu.

KODĖL MANO DANTENOS KRAUJUOJA, KAI VALAUSI DANTIS?

Dantenų kraujavimas valantis dantis gali būti dantenų ligos požymis, tai nereiškia, kad Jūs valotės dantis per stipriai ar naudojate netinkamą dantų šepetėlį. Dantenų kraujavimą gali sukelti apnašas formuojančių bakterijų kaupimasis aplink, ant ir tarp dantų. Jų nepašalinus (įprastai valantis dantis šepetėliu), bakterijos gali sudirginti dantenas, o tai gali sukelti kraujavimą, kurį pastebite valantis dantis.

Dantenų kraujavimas valantis dantis nesukelia skausmo, tačiau vis tiek svarbu pasitarti su dantų priežiūros specialistu, jei valantis dantis šepetėliu ar tarpdančių siūlu pastebite kraujo. Dantų priežiūros specialistas gali patarti, kaip gydyti kraujuojančias dantenas, siekiant užkirsti kelią sunkesnės dantenų ligos formos, pavyzdžiui, periodontito, vystymuisi.

Tačiau čia pateikiame penkis paprastus žingsnius, kuriuos galite atlikti, kad pagerintumėte savo kasdieninę burnos priežiūros praktiką ir sumažintumėte kraujavimo valantis dantis riziką: