KAIP IŠVENGTI DANTENŲ KRAUJAVIMO VALANT DANTIS ŠEPETĖLIU

Sveikos dantenos nekraujuoja, taigi, jeigu ant dantų šepetėlio ar tarpdančių siūlo pastebėjote kraujo, tai nėra normalu. Tai gali būti ankstyvas dantenų ligos požymis, todėl svarbu, kad apie pasireiškusį kraujavimą pasakytumėte odontologui.

Yra daug galimų kraujavimo iš dantenų priežasčių: nauji burnos priežiūros įpročiai, per daug, per stipriai ar nepakankamai valomi dantys šepetėliu arba kai kurių vaistų vartojimas. Dažnai dantenų kraujavimą gali sukelti aplink dantis, ant dantų ir tarpdančiuose susikaupusios apnašas sudarančios bakterijos. Jų nepašalinus (paprastai valant dantų šepetėliu), šios bakterijos gali dirginti Jūsų dantenas, todėl gali prasidėti kraujavimas.

Taigi, čia yra nurodyti šeši paprasti veiksmai, kuriuos galite atlikti kasdien prižiūrėdami burnos ertmę, kad sumažintumėte riziką:

1. Du kartus po du

Dantų valymas šepetėliu padeda pašalinti apnašas sudarančias bakterijas ir maisto likučius, dėl kurių susikaupimo aplink dantis, ant dantų ir tarpdančiuose gali būti dirginamos Jūsų dantenos ir kilti problemų, pavyzdžiui, gingivitas. Valykite dantis šepetėliu dvi minutes du kartus per dieną, geriausia, su dantų pasta, kurios sudėtyje yra fluorido, pavyzdžiui, parodontax.

2. Nieko nepraleiskite

Valydami dantis šepetėliu, būtinai išvalykite kiekvieną burnos kampelį, įskaitant sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, tarpdančius. Metodiškai nuosekliais judesiais išvalykite dantų šepetėliu visą burną: išorinius ir vidinius (viršutinių ir apatinių dantų) bei kramtomuosius paviršius. Taip pat galite paklausti odontologo, kaip geriausia valyti dantis šepetėliu.

3. Elkitės švelniai

Kai kalbama apie dantų valymą, stipriau nėra geriau. Iš tikrųjų, pernelyg grubiai ar per daug agresyviai valant dantis arba naudojant nusidėvėjusį dantų šepetėlį, galima pažeisti danties emalį, todėl valydami dantis šepetėliu, būkite atsargūs. Rekomenduojama keisti dantų šepetėlį kas tris mėnesius.

4. Pakreipkite šepetėlį kampu

Judinkite šepetėlį apskritimo ar elipsės formos trajektorija ir nukreipkite dantų šepetėlį žemyn link dantenų 45 laipsnių kampu. Tai padeda išvalyti dantenų kraštą (vieta, kurioje dantenos apgaubia dantį). Norėdami šepetėliu išvalyti priekinių dantų vidinius paviršius, šepetėlį pasukite vertikaliai ir naudokite tik priekinę jo dalį, judindami mažais apskritimais.

5. Neužmirškite dantenų krašto

Jūsų dantenų kraštas gali būti jautrus kenksmingų apnašas sudarančių bakterijų kaupimuisi. Būkite ypač dėmesingi, kad pašalintumėte apnašas iš šios vietos ir tarpų tarp dantų. Kartu su įprastu tarpdančių siūlu arba tarpdančių šepetėliais, tai gali padėti kontroliuoti apnašų kaupimąsi.

6. Taip pat neužmirškite liežuvio

Gera burnos ertmės higiena yra susijusi ne tik su dantimis ir dantenomis. Švelnus liežuvio valymas gali padėti atgaivinti burnos kvapą ir pašalinti bakterijas.