KAS YRA APNAŠŲ PAŠALINIMAS ULTRAGARSU IR DANTIES PAVIRŠIAUS POLIRAVIMAS?

Dantenų ligą dažnai sukelia apnašas sudarančių bakterijų sankaupos, o geriausias būdas jas pašalinti - dantų valymas šepetėliu du kartus per parą. Bet nepriklausomai nuo to, ar gerai valote dantis, visada bus sunkiai pasiekiamų vietų, kurių švarą užtikrinti yra sudėtinga. Šiose vietose gali kauptis apnašas sudarančios bakterijos, kurios galiausiai gali mineralizuotis, suformuodamos kietas nuosėdas, vadinamas akmenimis arba dantų akmenimis, kurių neįmanoma pašalinti vien tik valant dantis šepetėliu. Jų nepašalinus, ant danties ir galimai po dantenomis gali formuotis daugiau apnašų, ir dėl to dantenų liga progresuoja.

Norėdamas sumažinti dantenų ligos riziką arba sustabdyti ligos progresavimą, odontologas gali rekomenduoti profesionalios burnos higienos procedūrą, kuri vadinama apnašų šalinimu ultragarsu ir danties paviršiaus poliravimu, kad Jūsų dantys tikrai būtų švarūs.

KO TIKĖTIS

Apnašų šalinimo ultragarsu ir danties paviršiaus poliravimo procedūrą gali atlikti Jūsų dantų gydytojas arba burnos higienistas.

Pirmuoju etapu pašalinamos apnašų sankaupos ir dantų akmenys. Dažnai tam naudojamas ultragarsinis grandiklis, kad būtų pašalinta didžiausia dantų akmenų dalis, o po to - specialūs rankiniai įrankiai, pašalinantys visas sunkiai nuvalomas liekanas.

Kitas veiksmas - danties paviršiaus poliravimas, kad paviršius būtų tikrai lygus. Poliruojant, pašalinamos dėmelės, dantys tampa šviesūs bei blizgūs ir tai yra ne tik kosmetinė procedūra. Išlyginus smulkius nelygumus ir grubios tekstūros vietas, dantys apsaugomi nuo tolimesnio apnašų kaupimosi.

Jūsų dantų gydytojas patars, kas kiek laiko reikia atlikti dantų apnašų šalinimą ultragarsu ir dantų paviršiaus poliravimą. Svarbu prisiminti, kad profesionali burnos higiena yra papildoma priemonė greta kasdieninės geros dantų priežiūros ir jokiais atvejais negali pakeisti dantų valymo šepetėliu du kartus per parą su dantų pasta, kurios sudėtyje yra fluorido. Gydytojas gali rekomenduoti naudoti dantų pastą, pavyzdžiui, parodontax, apnašų formavimuisi mažinti tarp apsilankymų pas dantų gydytoją.