KODĖL REIKIA VALYTI TARPDANČIUS?

Geriausias būdas apsisaugoti nuo dantenų ligų yra dantų ir dantenų švaros užtikrinimas, pašalinant apnašas sudarančias bakterijas. Tačiau vien tik šepetėliu sunku išvalyti tarpdančius. Tarpdančių siūlas arba juostelė gali padėti Jums pašalinti apnašas iš tarpdančių ir žemiau dantenų linijos (riba, ties kuria dantenos apgaubia dantis).

Nors tarpdančių šepetėliai gali būti labai veiksmingi, palaikant sunkiai pasiekiamų vietų švarą, kartais tarpai tarp dantų yra per maži, kad tilptų šepetėlis, todėl dantų siūlas yra puiki alternatyva.

KAIP VALYTI TARPDANČIUS SIŪLU?

Norint veiksmingai išvalyti tarpdančius siūlu, būtina naudoti tinkamą metodiką. Čia pateikiame paprastas instrukcijas, kurių pagalba norime Jums parodyti, kaip tinkamai naudoti siūlą:

  1. Visada elkitės švelniai: jeigu valysite pernelyg agresyviai, galite pažeisti dantenas.
  2. Nutraukite apie 45 cm tarpdančių siūlo ir jo galais apvykite po vieną kiekvienos rankos pirštą.
  3. Švelniai laikykite siūlą nykščiais ir rodomaisiais pirštais, tarp abiejų rankų pirštų išlaikydami maždaug 2,5 cm atstumą.
  4. Švelniu sukamuoju judesiu įkiškite siūlą į tarpdantį.
  5. Siūlui pasiekus dantenų liniją, užlenkite jį C forma aplink dantį.
  6. Laikydami siūlą taip, kad slystų danties šonu, švelniai traukdami aukštyn nuo dantenų, išvalykite tarpdantį ir pakartokite šiuos veiksmus kito danties paviršiumi. Siūlo negalima spausti ar traukyti pirmyn ir atgal.
  7. Neužmirškite paskutinio danties galinio paviršiaus.
  8. Valykite nuosekliai, kad užtikrintumėte, jog nepraleidote nei vieno danties.

Jeigu Jums kyla abejonių dėl to, ar teisingai naudojatės dantų siūlu, kreipkitės į odontologą arba higienistą, kad parodytų, kaip teisingai naudoti tarpdančių siūlą.

Pirmiausia, valant tarpdančių siūlu, gali atsirasti kraujavimas, kuris turėtų greitai sustoti, bet jeigu ant siūlo vis dar matote kraujo ir po kelių dienų, tai gali būti ženklas, kad sergate dantenų liga. Svarbu, kad apie tai pasakytumėte odontologui, kuris gali patikrinti, ar Jūsų dantenos yra sveikos, ir patarti, kaip sustabdyti dantenų kraujavimą.

KAIP DAŽNAI REIKIA NAUDOTI TARPDANČIŲ SIŪLĄ?

Daugelis žmonių abejoja dėl to, kaip dažnai reikia valyti tarpdančius siūlu, ar siūlą reikia naudoti prieš ar po dantų valymo šepetėliu. Tarpdančius šepetėliu ar siūlu reikia valyti vieną kartą per dieną prieš valant dantis šepetėliu, pradedant nuo 12 metų amžiaus.