Location:

$imgAlt

PATARIMAI RENKANTIS DANTŲ ŠEPETĖLĮ

Jūsų dantų priežiūros specialistas gali patarti, kaip pagal Jūsų poreikius pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį, bet čia taip pat galite rasti keletą patarimų į ką atsižvelgti, kai rinksitės naują dantų šepetėlį:

1. Naudokite elektrinį arba rankinį dantų šepetėlį - paklauskite savo dantų priežiūros specialisto, kuris Jums geriausiai tiktų.
2. Pasirinkite mažą ar vidutinio dydžio galvutę, kuri galėtų pasiekti Jūsų galinę burnos dalį.
3. Pasirinkite dantų šepetėlį su minkštais arba vidutinio minkštumo, daugiapluoščiais, užapvalintais šereliais.
4. Rekomenduojama keisti dantų šepetėlius kas 3 mėnesius.
5. Pasirinkite dantų šepetėlį su patvaria, patogia rankenėle.

Išsirinkus dantų šepetėlį, svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Norėdami užtikrinti, kad Jūsų dantų šepetėlis išliktų kiek įmanoma švaresnis ir veiksmingesnis, turėtumėte laikytis keleto nurodymų:

  1. Niekada nesidalinkite dantų šepetėliais, nes taip gali plisti infekcijos. Pavyzdžiui, jeigu kosėjate ar peršalote, dalinantis šepetėliu taip pat galite platinti ir ligos sukėlėją.
  2. Po dantų valymo visada nuskalaukite dantų šepetėlį vandeniu iš čiaupo, kad nuplautumėte dantų pastą ir kitus likučius.
  3. Laikykite savo šepetėlį vertikalioje pozicijoje, pavyzdžiui, puodelyje ar laikiklyje, taip leisdami šereliams išdžiūti po naudojimo. Jeigu tame pačiame laikiklyje laikomas daugiau nei vienas dantų šepetėlis, laikykite juos atskirtus, kad išvengtumėte bakterijų plitimo.
  4. Nelaikykite dantų šepetėlių uždaroje talpyklėje, nes tai gali skatinti mikroorganizmų, kurie sukelia infekcijas, augimą.

Atsiminkite, visada galite paprašyti dantų priežiūros specialisto patarimo, kaip pasirinkti ir prižiūrėti dantų šepetėlį.