DANTŲ BREKETAI, RETENCINĖS KAPOS IR KRAUJAVIMAS IŠ DANTENŲ: FAKTAI

Jeigu Jūsų dantų breketai ar retencinės kapos yra tinkamai pritaikyti, jie neturėtų sukelti kraujavimo iš dantenų. Iššūkis yra tas, kad nešiojant dantų breketus, turite ypač rūpintis savo dantų ir dantenų švara, kad būtų veiksmingai pašalintos visos apnašas sudarančių bakterijų sankaupos.

Visi savo burnoje turi apnašas sudarančių bakterijų ir, jeigu jos reguliariai nepašalinamos veiksmingai valant dantis šepetėliu, apnašos gali kauptis ir dirginti dantenas, todėl dantenos parausta, patinsta ir gali prasidėti kraujavimas iš dantenų. Visa tai yra dantenų ligos simptomai.

Pastebėję kraujo seilėse valydami dantis šepetėliu ar tarpdančių siūlu, apie tai turite nedelsdami pranešti odontologui, kad patartų, kaip gydytis.

Taip pat, jei jaučiate diskomfortą nešiodami dantų breketus ar retencines kapas, turėtumėte grįžti pas savo dantų gydytoją ir aptarti galimus sprendimo būdus. Panašiai, kaip grąžinate batus į parduotuvę, kai jie Jums netinka.

Kaip dantų breketai ar retencinės kapos gali pakenkti dantenoms

Dantų breketai ar retencinės kapos gali padidinti dantenų ligos tikimybę. Kartais į juos gali patekti maisto likučių arba maisto likučiai gali kauptis aplink juos, o jų neišvalius, gali kauptis dantų apnašas sudarančios bakterijos, kurios yra viena iš pagrindinių kraujavimo iš dantenų priežasčių. Todėl svarbu rūpintis dantenų ir dantų švara, ypač nešiojant dantų breketus ar retencines kapas.

Įstrigusių maisto likučių pašalinimas šepetėliu iš burnos gali padėti sustabdyti dantų apnašas sudarančių bakterijų kaupimąsi ir gera kasdieninė burnos ertmės priežiūros rutina yra geriausias būdas išlaikyti sveikas dantenas, stiprius dantis ir gaivų burnos kvapą. Jūsų dantų gydytojas ar burnos higienistas taip pat patars, kokiu būdu geriausia išvalyti dantų breketus ar retencines kapas.