DANTENŲ LIGA - FAKTAS AR PRASIMANYMAS?

Dantenų ligomis serga daug žmonių visame pasaulyje, maždaug 50% suaugusiųjų per gyvenimą patiria gingivitą. Tačiau laikui bėgant, susiformavo keletas mitų apie dantenų ligas.

Čia yra pateikta keletas dažnų mitų apie dantenų ligas, su kuriais galite susidurti - kartu su keletu pagrindinių faktų, kuriuos reikia žinoti, kai kalbama apie dantenų ligų priežastis ir gydymą...

1. KRAUJAVIMAS IŠ DANTENŲ PASIREIŠKIA TIK SENYVIEMS ŽMONĖMS - MITAS

Kraujavimas iš dantenų yra dažnas dantenų ligos simptomas, kurį dažnai sukelia apie dantis, ant dantų ir tarpdančiuose susikaupusios apnašos. Tai gali pasireikšti bet kurio amžiaus žmonėms, nors vaikams šis sutrikimas pasireiškia rečiau.

2. ATSITRAUKUSIOS DANTENOS NEGALI ATAUGTI - FAKTAS

Ar atsitraukusios dantenos gali ataugti? Ne, atsitraukusios dantenos savaime ataugti negali. Reguliarus tarpdančių valymas tarpdančių siūlu ir dantų pastos, kurios sudėtyje yra fluorido, pavyzdžiui, parodontax, naudojimas gali apsaugoti nuo apnašų, kurios sukelia dantenų atsitraukimą (recesiją), formavimosi.

3. PER STIPRUS DANTŲ VALYMAS ŠEPETĖLIU GALI SUKELTI KRAUJAVIMĄ IŠ DANTENŲ - FAKTAS

Per stiprus dantų valymas šepetėliu gali sukelti kraujavimą iš dantenų, bet tai gali būti ir dantenų ligos (gingivito) požymis, todėl jeigu po dantų valymo šepetėliu pastebėjote kraujo seilėse, apie tai visada pasakykite odontologui. Valant dantis šepetėliu, svarbu pernelyg jo nespausti. Naudokite rankinį ar elektrinį dantų šepetėlį maža galvute ir minkštais užapvalintais šereliais, atidžiai judindami žiedine ar elipsės formos trajektorija, didžiausią dėmesį skirdami dantenų linijai (vieta, kurioje dantenos apgaubia dantį). Be to, rekomenduojama keisti dantų šepetėlius kas tris mėnesius.

4. DANTENŲ LIGA NE VISADA YRA RIMTA PROBLEMA - MITAS

Gingivitas yra pirmoji dantenų ligos stadija, kuri gali būti sustabdyta tinkamai gydant bei geros įprastos kasdieninės burnos priežiūros pagalba. Bet negydant, gali pasireikšti sunkesnė dantenų liga, vadinama periodontitu, kuri yra negrįžtama, jos negalima sustabdyti ir palaipsniui dėl jos netenkama dantų.

5. MAN REIKIA LANKYTIS PAS ODONTOLOGĄ TIK TADA, KAI ATSIRANDA PROBLEMŲ - MITAS

Įtarę, kad Jums pasireiškė kurie nors dantenų ligos požymiai, įskaitant po dantų valymo šepetėliu ar tarpdančių siūlu matomą kraują seilėse, apie tai kiek galite greičiau pasakykite savo dantų gydytojui. Vis dėlto, turėtumėte reguliariai tikrintis pas savo dantų gydytoją taip, kaip nurodyta, net jeigu galvojate, kad viskas yra gerai. Jūsų dantų gydytojas gali pastebėti dantenų pakenkimo požymius prieš kokiems nors simptomams, taip padėdamas sustabdyti dantenų ligą prieš atsirandant jai pasunkėjant.