KAS SUKELIA DANTENŲ UŽDEGIMĄ?

Sveikos dantenos yra rožinės spalvos ir tvirtos, o uždegiminės dantenos yra raudonos ir patinusios, ir tai rodo, kad dantenos yra pažeistos. Yra keletas priežasčių, dėl kurių gali pasireikšti dantenų uždegimas, todėl svarbu suprasti šias dantenų uždegimą sukeliančias priežastis. 

DANTENŲ UŽDEGIMO PRIEŽASTYS

Dantenų uždegimą gali sukelti keletas priežasčių: 

Apnašos – apnašų kaupimasis yra dažna priežastis, dėl kurios pasireiškia pirmoji dantenų ligos stadija - gingivitas. Apnašas sudarančios bakterijos kaupiasi ant dantų ir aplink juos, o jei jos nepašalinamos reguliariai valant dantis šepetėliu, gali dirginti dantenas, todėl jos parausta ir pasireiškia jų uždegimas. Dantenų uždegimas dažniausiai būna neskausmingas, bet jo negydant, liga gali progresuoti ir gali pasireikšti periodontitas, kuris yra sunkesnė, negrįžtama dantenų ligos stadija, dėl kurios galiausiai galima netekti dantų.

Burnos opos – Tai yra raudonos, baltos ar pilkos spalvos opos, kurios gali būti skausmingos ir gali atsirasti bet kurioje burnos vietoje, įskaitant dantenas, dėl to gali būti juntamas skausmas ir pasireikšti uždegimas. Vienu metu galite turėti vieną ar keletą opų burnoje. Nors ir sukelia diskomfortą, jos dažniausiai yra nepavojingos ir per keletą dienų išnyksta.

Dantenų nubrozdinimas – Jeigu valote dantis šepetėliu per stipriai arba pernelyg agresyviai, galite pažeisti jautrų dantenų audinį - tai sukelia skausmą ir uždegimą. Veiksmingas šios problemos sprendimo būdas yra atsargūs judesiai žiedine trajektorija valant dantis šepetėliu. 

Yra daug priežasčių, dėl kurių Jums gali pasireikšti dantenų uždegimas, todėl turite registruotis patikrai pas odontologą, kuris nustatys, kas sukėlė dantenų uždegimą ir patars, kaip jį gydyti. 

KAIP GYDYTI DANTENŲ UŽDEGIMĄ

Jeigu Jums pasireiškęs dantenų uždegimas yra gingivito požymis, geriausias būdas dantenų sveikatai užtikrinti - tai paklausti odontologo, kaip pagerinti kasdienę įprastą burnos ertmės priežiūrą. Tai gali būti paprasčiausias dantų valymas dvi minutes du kartus per parą šepetėliu su pasta, kurios sudėtyje yra fluorido, arba kasdieninis valymas dantenų priežiūros dantų pasta parodontax.

Dantų pastos pakeitimas į parodontax gali padėti sustabdyti arba apsaugoti nuo kraujavimo iš dantenų. Dantų valymas šepetėliu su šia pasta du kartus per parą, palyginti su įprasta dantų pasta, 4x veiksmingiau pašalina apnašas sudarančių bakterijų sankaupas išilgai dantenų krašto** (vieta, kurioje dantenos apgaubia dantis) padėdama išsaugoti sveikas dantenas ir stiprius dantis.

*Netaikoma parodontax Whitening
**lyginant su įprasta dantų pasta, po profesionalaus valymo ir valant du kartus per dieną