GINGIVITO SIMPTOMAI IR POŽYMIAI, Į KURIUOS TURITE ATKREIPTI DĖMESĮ

Gingivitas yra pradinė, lengvos dantenų ligos stadija. Svarbu pastebėti gingivito požymius, nes tai leidžia Jums greitai veikti, kad sustabdytumėte dantenų ligos progresavimą prieš jai pasunkėjant.

Negydomas gingivitas gali progresuoti ir gali pasireikšti periodontitas. Tai yra sunki, negrįžtama dantenų liga ir dažniausia priežastis, dėl kurios suaugę žmonės netenka dantų. Geroji naujiena yra ta, kad perėjimas prie geros burnos priežiūros rutinos gali padėti atsikratyti gingivito ir išlaikyti puikią Jūsų dantenų būklę. Štai kodėl svarbu stebėti, ar neatsiranda kokių nors gingivito požymių, kad galėtumėte padėti sustabdyti dantenų ligos progresavimą.

4 GINGIVITO POŽYMIAI

Kad padėtume Jums pastebėti požymius, pateikiame patogų keturių pagrindinių gingivito simptomų aprašymą:

1. Dantenų kraujavimas

Vienas pirmųjų Jums pasireiškusių dantenų ligos simptomų gali būti dantenų kraujavimas. Sveikos dantenos nekraujuoja, taigi, jeigu po dantų valymo šepetėliu arba tarpdančių siūlu seilėse yra kraujo, tai gali būti gingivito požymis. Net jeigu kraują matote tik retkarčiais, šio požymio neignoruokite, nes tai gali būti ženklas, kad prasideda dantenų sutrikimai.

2. Blogas burnos kvapas

Yra daug priežasčių, dėl kurių Jums gali sklisti blogas burnos kvapas, kurio medicinis pavadinimas yra halitozė. Taip gali atsitikti dėl suvalgyto maisto arba blogos dantų ir dantenų priežiūros, bet tai taip pat gali būti prasidedančio gingivito požymis. Taip yra todėl, kad bakterijos, susijusios su dantenų ligomis, taip pat skleidžia nemalonų kvapą, nes skaido Jūsų burnoje esančius maisto likučius. Blogas kvapas yra gėdinga ir nemaloni būklė, tačiau jis taip pat gali įspėti Jus apie prasidedančią dantenų ligą.

3. Dantenų patinimas

Jūsų dantenos turi būti rožinės ir tvirtos. Kitą kartą valant dantis, apžiūrėkite savo burnos ertmę. Jeigu Jūsų dantenos yra paraudusios, paburkusios, patinusios, tai gali būti gingivito simptomai, ir ženklas, kad Jums reikia geriau pasirūpinti dantenomis.

4. Dantenų atsitraukimas (recesija)

Pažiūrėkite į veidrodį, ar nepastebite atsitraukusių dantenų. Tai yra tada, kai dantenos pradeda atsitraukti nuo dantų ir atidengia žemiau esančias dantų šaknis. Galbūt galėsite pastebėti, kad jūsų dantys atrodo šiek tiek ilgesni arba yra juntamas griovelis dantenų susijungimo su dantimis vietoje (ties dantenų linija). Kitas dantenų atsitraukimo (recesijos) požymis gali būti danties jautrumas. Dantenų atsitraukimas (recesija) yra palyginti dažnas reiškinys. Jeigu jį pastebėjote, laikas išsiaiškinti priežastis ir tai, ką galite padaryti, kad ši būklė neblogėtų. 

Ar žinojote, kad skausmas dažnai įspėja Jus apie problemą, bet dažniausiai gingivitas nėra skausmingas? Tai gali reikšti, kad sutrikimas gali būti nepastebėtas. Paprastai dantenų skausmą sukelia kažkas kitas, galbūt blogas dantų valymo šepetėliu būdas ar dantų abscesas. Jeigu dantys yra jautrūs arba skauda dantenas, apie tai pasakykite odontologui, kad išsiaiškintumėte, kas sukėlė problemą.

KĄ DARYTI, JEIGU MANOTE, KAD JUMS PASIREIŠKĖ GINGIVITAS

Jeigu pasireiškė kuris nors gingivito požymis, jo neignoruokite. Pradinėje stadijoje galima sustabdyti dantenų ligos progresavimą, bet ilgainiui, negydant, ligai progresuojant, gali pasireikšti periodontitas ir net galima netekti danties. Geriausia, ką galite padaryti pastebėję bet kurį iš šių simptomų, tai apsilankyti pas dantų gydytoją. Specialistas gali pastebėti ankstyvuosius gingivito požymius ir patarti, kaip geriausiai elgtis, prieš jiems pasunkėjant. 

Ir prisiminkite, kad geriausias būdas sustabdyti dantenų ligos progresavimą yra geros burnos priežiūros rutinos pritaikymas