ŠEŠIOS PRIEŽASTYS, SUKELIANČIOS HALITOZĘ

Sergant halitoze, būna juntamas blogas burnos kvapas, tai gali sukelti gėdos jausmą ir diskomfortą socialinėse situacijose ar artimai su kuo nors bendraujant. Todėl būtina geriau suprasti halitozės priežastis. Čia mes apžvelgsime šešias galimas halitozės priežastis ir kaip jas spręsti:

1. NETINKAMAI PRIŽIŪRITE SAVO DANTIS IR DANTENAS

Apnašų bakterijos nuolat dauginasi ir kaupiasi ant dantų, aplink juos ir tarpdančiuose, o tai gali sukelti halitozę. Šios bakterijos skaido maisto likučius burnoje, išskirdamos nemalonaus kvapo dujas, kurios sukelia blogą kvapą iš burnos.

Geriausias būdas to išvengti, valyti dantis šepetėliu du kartus per dieną su pasta, kurios sudėtyje yra fluorido, ir tarpdančių siūlu pašalinti apnašas ir maisto likučius iš sunkiai prieinamų vietų tarpdančiuose.

2. JUMS GALI GRĖSTI DANTENŲ LIGA

Halitozė gali būti vienas iš ankstyvųjų dantenų ligos, kuri pasireiškia dėl apnašas sudarančių bakterijų, kurios atsakingos už blogą burnos kvapą, kaupimosi palei dantenų liniją, požymių. Nepašalinus apnašų, gali pasireikšti kraujavimas iš dantenų ir dantenų patinimas - gingivito simptomai. Negydant, tai gali sukelti sunkesnę dantenų ligą.

Norėdami išvengti gingivito, turite du kartus per dieną valyti dantis šepetėliu su dantų pasta, kurioje yra fluorido, pavyzdžiui, parodontax, kuri buvo specialiai sukurta taip, kad pašalintų žymiai daugiau apnašų* nei įprasta dantų pasta.

3. KĄ VALGOTE IR GERIATE

Valgant stiprų kvapą turinčius produktus, pavyzdžiui, česnaką, svogūnus ir prieskonius, arba geriant kavą ir alkoholį, laikinai gali atsirasti nemalonus kvapas iš burnos. Geriausias būdas jo išvengti, vengti tokio maisto ir gėrimų.

4. RŪKOTE AR VARTOJATE KRAMTOMĄ TABAKĄ

Cigarečių ar pypkės rūkymas arba tabako uostymas ar kramtymas gali bloginti burnos kvapą. Tai gali palikti dėmes ant dantų ir didinti dantenų ligos atsiradimo riziką. Meskite rūkyti, kad turėtumėte sveikesnę burną, baltesnius dantis ir gaivesnį kvapą iš burnos.

5. LAIKOTĖS DIETOS, PADEDANČIOS STAIGIAI NUMESTI KŪNO MASĘ

Badavimo, greito kūno masės metimo arba dietos, kurios laikantis vartojama mažai angliavandenių, šalutinis poveikis yra blogas kvapas iš burnos. Taip atsitinka dėl to, kad tais atvejais organizme greičiau skaidomi riebalai ir išskiriamos cheminės medžiagos, vadinamos ketonais. Jie išsiskiria su iškvepiamu oru ir sukelia blogą jo kvapą. Šio tipo halitozę galima išgydyti, pakeitus dietą.

6. SVEIKATOS SUTRIKIMAI

Retais atvejais blogas burnos kvapas gali atsirasti dėl sveikatos sutrikimų. Vienas tokių yra burnos džiūvimas, kuris mediciniškai vadinamas kserostomija, kuriam pasireiškus, į burną neišsiskiria seilės. Tai sukelia blogą kvapą iš burnos, nes seilės padeda drėkinti burną ir išplauti bakterijas, kurios sukelia blogą burnos kvapą.

Virškinimo trakto sutrikimai, diabetas, gerklės ir krūtinės ląstos infekcijos taip pat gali sukelti blogą kvapą iš burnos. Jeigu Jums atrodo, kad Jūsų burnos kvapas yra blogas, apie tai turite pasakyti savo gydytojui arba odontologui.

*lyginant su įprasta dantų pasta, po profesionalaus valymo ir valant du kartus per dieną.