PAPRASTI PATARIMAI, PADĖSIANTYS ĮVEIKTI BLOGĄ BURNOS KVAPĄ (HALITOZĘ)

Blogas kvapas iš burnos arba halitozė (toks yra medicininis šios būklės pavadinimas) yra nemaloni būsena, dėl kurios Jūs galite nejaukiai jaustis, būdami tarp kitų žmonių. Laimei, yra paprastų būdų kovoti su šia gėdinga problema, bet tinkamas būdas Jūsų halitozei palengvinti priklausys nuo to, kas sukėlė blogą burnos kvapą.

HALITOZĖS PRIEŽASTYS

Nors halitozės priežasčių yra daug, viena iš dažniausiai pasitaikančių yra tarp dantų ir apie dantis besikaupiančiose apnašose esančios bakterijos. Taip yra todėl, kad šios bakterijos skaido mažus maisto gabalėlius Jūsų burnoje, dėl to gali išsiskirti nemalonaus kvapo dujos. Šios apnašose esančios bakterijos taip pat gali sukelti dantų ėduonį ir dantenų ligas.

KAIP ATSIKRATYTI HALITOZĖS

Geriausias būdas pašalinti blogą burnos kvapą, kurį sukelia apnašose esančios bakterijos, yra gera burnos ertmės priežiūros rutina:

  • Bet kokios geros rutinos pradžia yra dantų valymas du kartus per dieną šepetėliu su dantų pasta, kurios sudėtyje yra fluorido. Rinkitės parodontax dantų pastą dėl mažo abrazyvumo formulės, kurios sudėtyje yra natrio bikarbonato, kuris fiziškai pašalina apnašas sudarančių bakterijų sankaupas palei dantenų liniją. Naudokite ją kiekvieną dieną, kad palaikytumėte burnos ertmę švarią ir gaivią.
  • Taip pat švelniai valykite liežuvį, kad pašalintumėte bet kokias bakterijas, įstrigusias paviršiuje.
  • Naudokite tarpdančių siūlą apnašoms ir maisto likučiams iš sunkiai prieinamų vietų tarpdančiuose pašalinti.
  • Reguliariai lankykitės pas dantų gydytoją, kad pasitikrintumėte dantenų ir dantų būklę bei atliktumėte profesionalų burnos ertmės valymą, kurio metu pašalinamos visos sunkiai nuvalomos apnašų sankaupos.

DAUGIAU PATARIMŲ, KAIP SPRĘSTI BLOGO BURNOS KVAPO PROBLEMĄ

Kiti būdai, kuriais galite išlaikyti gaivų burnos kvapą:

  • Venkite stiprų kvapą skleidžiančių maisto produktų, pavyzdžiui, prieskonių, česnako ir svogūnų, gėrimų, tokių kaip kava ir alkoholio, kurių kvapas gali būti laikinai juntamas iš burnos.
  • Neberūkykite. Rūkymas ir kramtomasis tabakas blogina kvapą iš burnos ir gali palikti dėmes ant dantų, todėl meskite šį įprotį, kad kvapas iš burnos būtų gaivus, o dantys - balti.
  • Gerkite daug vandens, kad palaikytumėte subalansuotą skysčių kiekį organizme ir padėtumėte iš burnos pašalinti bakterijas bei negyvas odos ląsteles, kurios gali sukelti blogą kvapą.

Halitozę taip pat gali sukelti kai kurie sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, virškinimo trakto, gerklės ar krūtinės ląstos infekcijos. Jeigu taip yra, turite kreiptis į gydytoją, kad padėtų tai gydyti.