SVEIKA GYVENSENA, SVEIKOS DANTENOS

Ne naujiena, kad sveika gyvensena turi daug privalumų ir padeda išlaikyti tinkamą ir gerą savijautą, o tuo pačiu išvengti įvairių nemalonių ligų. Bet kalbant apie geros organizmo būklės palaikymą, vienas dalykas dažnai yra pamirštamas - tai yra mūsų burna.

Rūpinantis savo sveikata ir gera savijauta, išlaikant aktyvumą, gerai maitinantis ir saugant savo psichinę gerovę, taip pat savaime suprantama sveiko gyvenimo būdo dalimi turėtų būti rūpinimasis gera burnos higiena. Norint išlaikyti sveikas dantenas, reikia visai nedaug, bet nekreipiant į jas dėmesio, labai rizikuojate susirgti gingivitu, kurio negydant, būklė gali progresuoti ir pasireikšti daug sunkesnė, negrįžtama dantenų liga - periodontitas, kuris yra pagrindinė priežastis, dėl kurios suaugę žmonės netenka dantų.

Todėl mankštindamiesi treniruoklių salėje, vaikščiodami į darbą, valgydami daug vaisių ir daržovių ir, galbūt, atlikdami tam tikrą stresą mažinančią meditaciją, kartu neturėtumėte pamiršti geros dantų ir dantenų priežiūros.

KAIP IŠSAUGOTI SVEIKAS DANTENAS

Gera burnos priežiūros rutina ya paprasta ir yra geriausias būdas apsaugoti dantis ir dantenas, taip pat tai padeda išlaikyti gaivų burnos kvapą. Štai mūsų patarimai, kurie padės Jums išlaikyti sveiką burną:

  • Valykite dantis šepetėliu du kartus per dieną po dvi minutes su specialia dantų pasta dantenoms, pavyzdžiui, parodontax dantų pasta. Fiziškai pašalindama apnašas sudarančių bakterijų sankaupas palei dantenų liniją (vieta, kurioje dantenos apgaubia dantis), parodontax dantų pasta 4x veiksmingiau už įprastą dantų pastą pašalina pagrindinę dantenų kraujavimo priežastį*. Kliniškai įrodyta, kad šios pastos naudojimas du kartus per dieną padeda sustabdyti ir išvengti dantenų kraujavimo - vieno iš pagrindinių dantenų ligų simptomo.
  • Naudokite tarpdančių siūlą ir tarpdančių šepetėlius, kad išvalytumėte sunkiai pasiekiamas vietas tarpdančiuose.
  • Naudokite burnos skalavimo skystį, pavyzdžiui, parodontax Daily burnos skalavimo skystį kasdieninei dantenų apsaugai ir gaiviam burnos kvapui palaikyti.
  • Reguliariai lankykitės pas savo dantų gydytoją, nes specialistas gali pastebėti Jūsų dantų ir dantenų problemas, kol jos dar nesukėlė jokių simptomų. Prireikus, Jūsų dantų gydytojas gali rekomenduoti, kaip gydyti dantenų ligą, kad ji neprogresuotų.
  • Jeigu rūkote, meskite. Rūkantys labiau rizikuoja susirgti dantenų ligomis, nes rūkymas ar tabako kramtymas susilpnina Jūsų imuninę sistemą taip palengvindamas gingivito atsiradimą ir apsunkindamas tinkamą jo gijimą jau sergant. Kad apsaugotumėte savo sveikatą ir dantenas, pasitarkite su savo gydytoju, kaip mesti rūkyti.

*Pašalina daugiau apnašų negu įprasta dantų pasta po profesionalaus dantų valymo ir valant dantis šepetėliu du kartus per dieną. Netaikoma parodontax Whitening.