VISKAS APIE BURNOS OPAS

Burnos opos pasireiškia labai dažnai. Jos būna skausmingos, kelia diskomfortą ir jų gali atsirasti bet kurioje burnos vietoje, bet dažniausiai pastebimos ant liežuvio (liežuvio opos) ar burnos vidinėje pusėje. Paprastai opos būna apvalios arba ovalo formos, gali būti iškilios arba paburkusios. Burnos opos gali būti raudonos, baltos, geltonos ar pilkos spalvos. 

Galite turėti vieną ar keletą opų burnoje ir jos gali būti skausmingos ir kelti daug nepatogumų, todėl galite justi diskomfortą valgydami, gerdami ar valydami dantis. Laimei, yra burnos opos gydymo būdų, kuriuos galite išbandyti namuose, kad galėtumėte greičiau išsigydyti jas ir išvengti jų atsinaujinimo.

KAS SUKELIA BURNOS OPAS?

Dauguma burnos opų dažniausiai pasireiškia dėl burnos gleivinės pažeidimų, kuriuos gali sukelti kuri nors iš išvardytų priežasčių:

  • Įsikandimas į žandą ar liežuvį
  • Blogai pritvirtinti dantų protezai
  • Sunkūs, trapūs ar traškūs maisto produktai, kurie sunkiai kramtosi
  • Aštrūs dantys arba užpildo defektas

Kitos galimos priežastys gali būti stresas, šeimos istorija ar tam tikro maisto, kuris gali sukelti opas, pavyzdžiui, riešutų, sūrio, aštraus maisto ar kvietinių miltų produktų valgymas.

KAIP IŠSIGYDYTI BURNOS OPAS

Burnos opos dažniausiai išnyksta savaime per vieną ar dvi savaites. Jeigu jos kelia Jums nerimą, galite išbandyti kurį nors iš nurodytų metodų, kurie gali padėti Jums pagreitinti gijimą arba apsaugoti Jus nuo opų atsinaujinimo:

  1. Labai spaudžiant šepetėlį valantis dantis, galima pažeisti dantenas ir paskatinti opų atsiradimą. Pasitarkite su dantų gydytoju dėl tinkamo dantų šepetėlio Jums. 
  2. Venkite traškaus, aštraus, rūgštaus, karšto ar sūraus maisto, kol Jūsų opa gyja.
  3. Venkite maisto, kuris, kaip įtariate, galėjo sukelti opas. 

Nors dauguma opų yra nepavojingos, jeigu nerimaujate arba opos išsilaiko ilgiau kaip tris savaites, atsinaujina arba sunkėja, tampa skausmingesnėmis ar parausta, kreipkitės į gydytoją.